Medyum Yorumları

Dolandırıcı Medyumlar ve Gerçek Medyumlar Nasıl Ayırt Edilir?

Medyum olmanın pek çok kuralı olsa da bunların arasında, medyum hocaların kendilerine danışan kişilere nasıl davranacağını belirten kurallar en önemlisidir. Gerçek medyumlar, aldıkları eğitim sırasında, ilk olarak kendilerine danışan insanlara yardım etmeleri gerektiğini, her koşulda dürüst ve açık olmalarının önemini öğrenmektedir. Medyumluk mesleği, dürüstlük söz konusu olduğunda fazlaca katı kurallara sahiptir. Her medyum hocanın mutlaka her konuda dürüst davranması gerekmektedir.

Gerçek ve dolandırıcı medyumlar nasıl ayırt edilir sorusuna verilebilecek çok sayıda yanıt bulunmaktadır. Dolandırıcı medyum hocalar, bu mesleğin temellerinde olan dürüstlük ilkesini dikkate almaksızın, sadece menfaat elde edebilmek adına çalışmaktadır. Gerçek bir medyum hoca ise yaptığı her işte kendisine danışan insanın mağdur olmamasını, sorununun çözümesini amaçlamaktadır. Gerçek ve güvenilir medyum hocalar, her zaman için çözüm odaklıdır.

Elbette bu yaklaşımlar haricinde, medyumların eğitiminin de ayırt edici bir nokta olduğunu unutmamak gereklidir. Gerçek medyumlar, eğitim süreçleri boyunca özel ilimlerle çalışmakta ve bu bilgileri işlemlerde kullanmaktadır. Bu bilgiler, her zaman gizli tutulan ve el verme yoluyla aktarılan yöntemleri kapsamaktadır. Bir medyum hocanın, böylesi bir bilgiye erişebilmesinin tek yolu üstat medyumlarla çalışmasıdır. Dolandırıcı medyumlar, böylesi bir işi yapamayacağı için diğerlerinden ayrılarak kısa sürede ifşa olacaktır.

Medyum hocanın yeteri kadar bilgisi olmadığı sürece öte alemlerle alakalı herhangi bir çalışmayı yapabilmesi mümkün değildir. Gayb, düşünüldüğünden çok daha farklı ve güçlü enerjiler barındıran ve her zaman dikkatle değerlendirilmesi gereken bir alemdir. Bu alemin sırlarını inceleyen, bu alanda çalışma gerçekleştiren medyum hocalar, yeri geldiğinde yıllar boyunca uğraşmakta ve bu sayede başarılı olmaktadır. Dolandırıcı ve gerçek medyumlar, tecrübeleri sayesinde de birbirinden ayırt edilebilmektedir.

Güvenilir bir medyum hoca ile çalışmak istiyorsanız, mutlaka araştırma yapmanız ve çalışacağınız medyumun size olan yaklaşımını incelemeniz gerekmektedir. Eğer işlemi yapan medyum hoca size karşı dürüst davranmıyor, yapılamayacak işlemlerde bile gerçekmiş gibi hareket ediyorsa, o kişiden uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Bu gibi medyumlar, gerçekte herhangi bir başarıya ulaşamayacak, sadece mağduriyet yaşatacaktır.

Medyum Hocalar Dürüst Olmak Zorundadır

Gerçek medyum hocalar, yapacakları tüm çalışmaların niteliklerini net olarak belirtmektedir. Örneğin, bir aşk büyüsü yapılacağı zaman, bu işlemi gerçekleştirecek olan medyumun nasıl bir yöntem izleyeceği, işlemin nasıl etkiler sunacağı net olarak anlatılmaktadır.

Dolandırıcı medyum hocalar, böylesi bir çalışmada gerçek bilgiler vermeyecek ve sizi boş yere umutlandıracaktır. Bu kişiler, yapılan işlemleri dürüstlük temelinde değil, sadece para odaklı görmektedir.

Gerçek medyumlar, olmayacak bir konuda çalışmayı en başta kabul etmemektedir. Ancak, dolandırıcı bir medyumun en imkansız işlemde bile olabileceğini söylediğine rastlanır. Örneğin, dolandırıcı bir medyum hocanın, sizi hiç görmemiş, daha önce konuşmamış bir kişiye aşk büyüsü yapabildiğini söylemesi gayet normaldir. Bu işlemler imkansız olsa da dolandırıcı medyum hocalar hiçbir zaman gerçeği söylemeyecektir.

Her Medyumun Özel Bir Eğitimi Vardır

Her medyum hocanın farklı bir eğitimden geçtiği ve gaybi dünya ile ilgili çalışmalara hazırlandığı bilinmektedir. Gerçek medyumlar, bu eğitimler sırasında kendi sınırlarını ve öte dünyanın gücünü anlar. Dolandırıcı medyumların ise böylesi bir eğitimden asla geçmediği, bilmediği konuları bile biliyormuş gibi hareket ettiği görülmektedir.

Her ne kadar piyasada sahte medyumlar bulunsa da dolandırıcı medyumlar ve gerçek medyumlar nasıl ayırt edilir bildikten sonra endişe etmenize gerek kalmayacaktır.

Sizden sitemize gelen medyum hoca yorum, şikayet ve tavsiyelerini okumak, dilerseniz yorum yazmak ya da soru sormak için ana sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

4 Yorum

 • Reply Sedam Ocak 18, 2020 at 4:10 pm

  İnsanlar o kadar kötü olmuş ki ailemle ilgili sorun yaşıyorum yuvam yıkılacak dememe rağmen üç defa dolandırıldım. En sonunda çok şükür bu işi hakkıyla yapan adam gibi biriyle karşılaştım da sorunum çözüldü. Ali Gürses isimli hocadan allah bin defa razı olsun. Aileme sıkıntı veren bir kötü kadını uzaklaştırdı bizden. Soğutma büyüsü yaptırdım, işlem bittikten sonra kadın hayatımızdan defoldu giddi, eşimden çocuklarımdan uzaklaştı.

  • Reply dertli Nisan 15, 2020 at 4:15 pm

   slm ali gürsesin telefonu 05355906275 demi

   • Reply Sedam Haziran 1, 2020 at 12:25 pm

    Evet

 • Reply Eda Şubat 5, 2021 at 11:43 am

  Selam arkadaşlar ben günlerce araştırma yaptım en sonunda ali gürses hocada karar kıldım. Hiç pişman değilim. Yaptığı çalışma çok etkiliydi, özel konularda bile bazı danışmak istediklerim vardı, hepsine elinden geldiğinde cevap verdi, ilgilendi. Hocamın kendisine de teşekkür ettim ama bir kez de buradan teşekkür etmek ve tavsiye etmek istiyorum özellikle aşk bağlama konularında çok profesyonel bilgi alın derim…

 • Leave a Reply