Medyum Yorumları

Dürüst Medyumlar ile Yalancı Medyumları Nasıl Anlarız?

Günümüzde birçok medyum var peki hangisi dürüst hangisi yalancı nasıl anlarız? 

Bunu anlamanın Matematikteki gibi belirli bir denklemi yok ya da Fizik kitaplarındaki gibi bir formülü. İnsanın içinde biraz sarraflık olması lazım, insan sarrafı. Toplumda veya biraz daha yakından bahsedelim çevrenizde ‘İnsan Sarrafı’ diye belirttiğiniz kişiler vardır. Bunlar insanların konuşmasından, bakmasından hatta nefes almasından ne olduğunu anlarlar. Böyle olmak için biraz yaşanmışlık lazım tabii, bir an da olamazsınız. Gelelim medyumları nasıl ayırt edeceğimiz konusuna.

Dürüst Medyumlar İle Yalancı Medyumları Nasıl Anlarız?

Dürüst medyumlar sizinle konuşurken para gibi konuları en sona saklar ve sizin probleminize göre masraf çıkarırlar. Yalancı medyumlar girişte sizinle peşin olarak paranın ne kadar olduğunu konuşup eğer sizin vazgeçeceğinizi gördükleri olursa parayı en sona atıp para çok dert değil diyerek kendisine bağlamaya çalışır.

  • Sahte medyumlar ilk girişte dini kelimeleri çok kullanarak kendinin çok düzgün biri olduğuna ikna etmeye çalışır ve şov yapar. Sizin gözünüzü boyamak için her şekle girer. Dürüst medyumlar ise her şeyi medyum terminolojisinde konuşarak sizinle sağlıklı bir iletişim kurmaya çalışır.
  • Dürüst medyumlar sizin sorununuz üzerinde durarak nasıl çözüm yolu bulacağını sizinle paylaşarak yol almaya dikkat eder. Sahte medyumlar her şeyin en iyisini bildiğini söyleyip sorunla alakalı en önemli bilgiyi dikkate almayıp danışanın önemli bilgilerini dikkate almaz. Kendisinin dediği gibi gerçekleşeceğini ve bu yol sonunda danışanın tedavisini tamamlayacağını söyler.
  • Sahte medyumların kendilerinden bahsettikten sonra işlerinde yanlış olmadığını yasal olmayan bir şey yapmadığını her cümlesinde dile getirip karşı tarafı yanlış bir iş yapmadığına ikna etmeye çalışır. Dürüst medyumlar genellikle vergi levhalarını göstererek iş yerlerinin resmi olduğunu ve herhangi bir kaçak olmadığını gösterebilirler size.

Dürüst medyumlar ile yalancı medyumları nasıl anlarız, sorusuna bazı maddelerle kendimizce cevap verdik. Önemli olan burada kendi cevabınızı bulmanız. Bunu da acı veya tatlı tecrübelerle edinebilirsiniz, temennimiz yalancı medyuma rastlamamanız yönünde.

Her şeyin gerçeği olduğu gibi sahtesi de olabiliyor medyumlar içinde geçerli bir durum bu. Medyuma gitmeden önce çevrenizde daha önce herhangi bir medyuma gitmiş kişinin yorumunu dikkate alın. Onun verdiği bilgiler sizi birçok yanlıştan kurtarabilir. Çevrenizde giden birisi yoksa bile internet üzerindeki forumlardan bununla alakalı araştırmalar yapıp yorum yapan üyelerin söylemlerini dikkate alın, iletişime geçebiliyorsanız daha detaylı sormak istediğiniz soruları üyelere sorun.

Medyuma gitmeden önce her zaman için önce telefonla arayıp sohbet edin, size eğer sohbeti tatmin edici gelmiyorsa kesinlikle gitmeyin. Sohbetin tatmin edicisi nasıl olabilir? Size kullandığı kelimeleri dolgunluğuna bakın ve bu anlamda sizi tam olarak neye yöneltmeye çalıştığına dikkat edin. Sizin duygularınızı istismar mı ediyor yoksa cidden size bir çözüm mü bulmaya çalışıyor, bunların arasında ince bir çizgi var bu çizgiye dikkat edin.

Medyum hoca araştırması yaparken gerçek medyum hoca yorumlarına mutlaka bakmalısınız. Bu şekilde hem daha rahat medyum hoca seçebilir hem de dolandırılmaktan kaçınabilirsiniz. Tamamen objektif olan sitemizde insanların yazdığı yorumları okuyabilir ve istiyorsanız siz de yorum yapabilirsiniz. Yorumları okumak veya yorum yazmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Leave a Reply