Medyum Yorumları

Sahte Medyum Hocalar Nasıl Anlaşılır?

Medyumlar asırlardır hayatımızın içindedir. Medyumların amacı yeteneklerini insanların iyiliği için kullanmaktır. Medyumlar verdikleri hizmetler karşılığında ücret talep edebilirler. Bu gayet doğal bir durumdur çünkü onların da geçimlerini sağlamaları gerekiyor. Bazı medyumlar işlerini gönüllük esasına dayalı olarak yaparlar ancak günümüzde sayıları azalmıştır. Kısacası para alan medyumlardan korkmanıza hiç gerek yok. Ancak medyumluk işlerinde çok büyük paralar dönebildiği için ortaya medyum dolandırıcıları da çıkmıştır. Bu dolandırıcılar kendilerini medyum olarak tanıtıyor ve insanlara hizmet verdiğini iddia ediyorlar. İşin iç yüzünde ise sadece para koparmak yatıyor.

Medyumluk yetenekleri sonradan kazanılamaz, sadece doğuştan var olabilir. Yani medyum olunmaz, doğulur sözü gayet doğrudur. Bu nedenle gerçek bir medyuma ulaşmak günümüzde zorlaştı. Medyum arayışı içerisindeyken gerçek bir medyumdan çok dolandırıcıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak doğru seçimi yapabilmek için bazı adımları uyguladığınızda gerçek bir medyuma ulaşmak bu kadar zor olmayacak. Bu yazımızda sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır başlığı altında medyum seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerden bahsettik.

Medyum Seçerken Yapmanız Gerekenler

Piyasada bu kadar fazla dolandırıcı sahte medyum olduğu için insanlar medyum ararken bir hayli zorlanıyor. Çünkü dolandırıldığınız taktirde kaybınız yüksek paralar ve zamanınız oluyor. Ayrıca dolandırıldığınız taktirde bunu fark etmeniz de uzun zaman alabiliyor. İnsanlar sahte medyum hocalara para kaptırmaktan korktuğu için sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusu çok sık soruluyor. Bunun için birkaç püf noktadan bahsedelim.

  • Medyum arayışınızda önceliğiniz çevrenizden duyduğunuz ve önerilen medyumlar olmalı. Eş, dost, akraba tavsiyesi birinci planda olmalı.
  • Bulduğunuz medyumu araştırın, geçmişini inceleyin. Gerçek bir medyumun ömrünün neredeyse tamamı medyumluk yaparak geçmiştir. Medyumla direkt sohbet ederek de geçmişini sorabilirsiniz.
  • Konuştuğunuz medyumun size kendisi hakkında ne kadar bilgi verdiğine, cümlelerinde ne kadar tutarlı olduğuna dikkat edin. Yalan yakaladığınız anda şüpheci yaklaşmalısınız. Ayrıca kendisi hakkında fazla bilgi vermiyorsa, çekindiği şeyler olabilir. Buna da dikkat etmelisiniz.
  • İnternette araştırma yapın. O medyumdan ne kadar insanın memnun kaldığına, ne tarz yorumlar yapıldığına, hakkında şikayet olup olmadığına bakın. Hakkında çok fazla şikayet olan medyumlardan uzak durun.
  • Medyumun reklam odaklı mı yoksa hizmet odaklı mı çalıştığına dikkat edin. Medyumların reklam yapması gayet olağan bir durumdur ancak çok fazla reklam yapıyorsa, hizmetiyle öne çıkamıyor olabilir.

Tüm bunların haricinde, medyumlar enerjiyi yönetebilen insanlardır. Bu sebeple siz onunla aynı ortama girdiğinizde size pozitif enerji vermeye çalışacaktır. Sadece hisleriniz bile medyum seçiminde rol oynayabilir.

Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır konusunda size bazı tavsiyeler verdik. Bazen maalesef ne kadar dikkatli olursanız olun dolandırılabiliyorsunuz. Bu sebeple önceliğiniz her zaman çok tavsiye edilen medyumlar olmalı. Ayrıca ön görüşmede ödeme yapmak yerine, hizmet aldığınız esnada veya sonrasında ödeme yapmayı tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Medyum hocalar hakkında yazılan şikayetleri, yorumları, tavsiyeleri okumak ve siz de bu tarz yorumlar yazmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Leave a Reply