Büyü Bozdurmak

Zaman kavramı, insanın hayatında yer edinmiş olsa da, manevi alemde çok bir anlam ifade etmez. Manevi alemde zaman, dünyadakine kıyasla oldukça farklı akar. Bazı durumlarda çok hızlı, bazı durumlarda çok yavaş akabilir. Burada geçen bir yıl, manevi alemin bir saniyesine eşit bile olabilir. Bunun bilgisini edinmek hiçbir insan için mümkün olmadığı gibi, fiziki alemin kapasitesinin çok üzerindedir.

Büyü bozma işlemleri de, yine büyü ve vefk çalışmalarında olduğu gibi direk olarak manevi alem ile bağlantılıdır. Hem büyü yaparken hem de büyü bozma çalışması esnasında, zaman da manevi aleme göre hesaplanır. Tam olarak belirlenebilecek herhangi bir süre bulunmaz. Ancak yapılan çalışmaların etkisine göre tahmini bir tarih verilebilir.

Büyü bozma işlemi, yapan hocanın nefesinden direk olarak etkilenir. Büyüyü gerçekleştiren varlığa komut verilmesiyle uygulandığı için, varlığa ne kadar çok tesir edilirse, o kadar hızlı bir dönüşüm sağlanır. Eğer büyüyü yapan hoca, bu varlıklara hüküm vermekte acemiyse veya varlıklara söz geçiremiyorsa, büyü bozma uzar ve kimi zaman başarısız olur.

Manevi alemde işler bu şekilde yürürken, bu işlemi gerçekleştirmek için gereken bazı fiziki şartlar da mevcut. Örneğin, bir papaz büyüsü türünde veya muska ile yapılan kara büyülerde, büyü için kullanılan muskanın bulunması gerekebilir. Bu muska bulunduğu zaman, ihtiyaca göre 21 güne kadar özel dualar ile arındırılabilir. Daha sonra yakılması gereken muska ortadan kaldırılınca büyü bozulur.

Fiziki bir işlem gerektiren, özellikle bir cisim aracılığıyla yapılmış olan büyüler için gerçekleştirilen büyü bozma işlemlerinde tahmini bir süre verilebilir. Ancak bu süre tamamen medyuma veya büyüyü bozan hocaya bağlıdır. Fiziksel bir eylem gerçekleştiriliyor olsa bile, bunun manevi aleme etki süresi değişecek ve büyünün bozulması için gereken zaman buna göre şekillenecektir.

Hiçbir büyü için ne kadar sürede etki edeceğini veya bozulacağını söylemek doğru değildir. Bu sebepten ötürü, çoğu medyum hoca çalışmalarında netice göreceğiniz tarihi tahmini olarak iletir. Bu durum, aynı şekilde manevi aleme bağlı olduğu için, büyü bozma çalışmaları için de geçerlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir