Süryani Büyüsü Nedir?

Türkiye’de neredeyse herkes tarafından bilinen ve çok özel malzemeler gerektirmesi nedeniyle medyum hocaların yapmakta zorlandığı büyülerden olan canbar büyüsü, süryani büyüsünün yerine pek çok alanda kullanılabilir.

Canbar büyüsünün malzemeleri, etkisi üzerinde direkt olarak ek bir kuvvet yaratır. Özellikle eğer medyum hoca bu büyünün tüm malzemelerini bulabilmişse, yapılan büyü uygulaması diğerlerine kıyasla çok daha etkili olur ve çalışmanın niteliği yükselir. Büyü uygulamalarının genelinde olduğu gibi, canbar büyüsü de süryani büyüsünde olduğu gibi farklı konulara göre düzenlenerek kullanılabilir.

Kadim topraklarda yaşıyor olmamız, pek çok farklı büyü türünü bilen medyum hocaların da çoğalmasını sağlamıştır. Medyum hocalar, bu teknikleri hem coğrafyanın vermiş olduğu avantajlar, hem de üstat kabul edilen medyumlardan aldıkları özel eğitimler sayesinde öğrenir. Süryani büyüsünün de aralarında bulunduğu bu kadim bilgiler, yalnızca el verme yöntemi ile medyumdan medyuma aktarılır. Dışarıdaki bir insanın bu bilgiyi öğrenmesi imkansızdır. Bu sayede, büyü uygulamaları doğru şekilde korunabilir ve bozulmadan nesilden nesile aktarılabilir.

Süryani büyüsü ile canbar büyüsü çoğu zaman karıştırılır. Aslında benzer malzemelerin kullanıldığı türleri olsa da, süryani büyüsünde dil en önemli ayırt edicidir. Süryanice çalışmalar yapılarak gerçekleştirilen süryani büyüsü, canbar büyüsünden bu konuda kesin olarak ayrılır.

Canbar büyüsü ise süryani büyüsüne göre, özellikle belli konularda daha etkilidir. Papaz büyüsü ile aynı şekilde, bağlama konusunda çok üstün başarı elde edilebilen canbar büyüsü, süryani büyüsünün yerine tercih edilmektedir. Özellikle zor bağlama çalışmalarında yetersiz bir teknik olarak görülen süryani büyüsü yerine, canbar büyüsünün kullanıldığı, hatta hem canbar hem de papaz büyüsü yapıldığı sıkça görülür. Medyum hocaların kararı doğrultusunda, süryani büyüsü istenen her şeyde kullanılabiliyor olsa da, bazı durumlarda alternatifler daha avantajlıdır.

Sitemize gelen yorum ve şikayetleri okumak ve kendiniz de yorum yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir